Inteligentný dom, domácnosť bar alebo prevádzka?

       Neustále sa stretávame s otázkou ,,prečo inteligentný dom a prečo nejaký inteligentný dom?" A tiež veľmi často aj s názorom že ,,ja nepotrebujem multimédiá, veď mám DLNA zdielanie a kamery na TV si viem dať aj na HTPC". A tiež ,,dnešné SMART TV dokážu to čo Inteligentný dom". Podobné (Nie však až takto extrémne) názory sme mali aj my ešte predtým ako sme Inteligentný dom spoznali detailnejšie :) V najbližších riadkoch Vám vysvetlíme základné princípy a objasníme REÁLNE fakty ako čo funguje a čo všetko s Inteligentným ovládaním dostanete navyše.
Systém inteligentného domu ako univerzálne diaľkové ovládanie
Dnes je hitom ovládanie na smartfónoch a tabletoch. Pre svoj smartfón si stiahnete aplikáciu pre ovládanie SMART TV, XBMC, kamier, kávovaru, RGB osvetlenia, vysávača a kvantum ďalších aplikácií. A teraz si to predstavte: Chcete zapnúť TV, zhasnúť svetlo, vypnúť blu-ray a receiver. Zatiahnuť žalúzie alebo nastaviť teplotu. Neskôr chcete zmeniť hlasitosť, prepnúť kanál alebo všetko naraz vypnúť. To sa budete prepínať medzi aplikáciami alebo hľadať správny ovládač? A čo ak máte všetky prístroje schované v nábytku? Vtedy klasický IR ovládač nefunguje. Riešením je univerzálne diaľkové ovládanie, ideálne RF.
S univerzálnou aplikáciou sa pripojíte k svojmu domu odkiaľkoľvek bez potreby verejnej IP adresy a samozrejme cez šifrovaný OpenVPN tunel. Systém inteligentného domu pre riadenie osvetlenia Máme má vlastné riešenia pre spínanie a stmievanie svetelných zdrojov. Či už sú to bezdrôtové prvky DM-201 a SM201 komunikujúce s riadiacimi jednotkami po ZigBee Pro, alebo prvky na DIN lištu prepojené so systémom pomocou ethernetu.
Systém inteligentného domu ako riadenie AV racku
Dnes sa v praxi vyskytujú stále častejšie centralizované riešenia AV distribúcie v dome alebo v bare. Ak teda máme v racku niekoľko satelitov, menič na stovky blu-ray diskov, diskové pole, iné prijímače, HDMI matice 4x4, 8x8 a väčšie, je nepredstaviteľné ovládať tento rack klasickými formami preto tento systém bez problémov ovláda jednotlivé zariadenia. Okrem toho vie, kedy má na HDMI matici smerovať konkrétny vstup na konkrétny výstup. Vo výsledku teda môžete poslať HDMI signál z ktoréhokoľvek zariadenia v racku do ktoréhokoľvek TV v dome a zvuk rovnako. Prepojením s UPS vieme manažovať správu napájania v prípade výpadku prívodu elektrickej energie. Meraním teploty v racku môže byť horné odsávanie regulované. O kritickej teplote môžete byť informovaný pomocou emailu alebo SMS.
Náš systém ako multiroom audio
Každá jednotka riadenia sa správa ako zariadenie na prehrávanie hudby. Taktiež má každá jednotka audio vstupy pre digitalizáciu hudby a následného streamovania do ktorejkoľvek ďalšej jednotky v dome. Je to len o počtejednotiek, kde všade budete hudbu v dome počúvať. Inštalujeme aj maticové audio prepínače napr. 16x16, multikanálové zosilňovače 8 aj 16 kanálov.
Dokážeme tiež riadiť audio multiroom riešenia ako Sonos, NuVo, Russound, SpeakerCraft, DBX, a iné. Rozšírenie inteligentných systémov
Väčšina systémov domácej automatizácie ponúka to isté, stále dookola. Svetlá, vykurovanie, tienenie, meteostanica, prehľad energií,... Nás systém ako otvorený systém dokáže tieto systémy rozšíriť. Máme vlastné riešenia v podstate na všetko! Ale vieme aj rozšíriť stávajúce systémy! Môže to byť napr. kvôli cene, pretože na trhu sú aj naozaj lacné riešenia ovládania svetiel, vykurovania atď. Vieme že každému nemôžeme vyhovieť a preto hľadáme riešenia. Riešenia, ktoré budú pre zákazníka vyhovujúce. Medzi integrované systémy patria Tecomat Foxtrot, KNX, iNELS II, BTicino My Home, Ego-n, GILD, XComfort a Niko Home Control (obmedzene).  
 
Image 01

Elektorinštalácie - silno prúd

V oblasti silnoprúdových inštalácií sa zameriavame na montáž, opravu a údržbu ...

Image 02

Slaboprúdové rozvody

K Servis s.r.o. Vám ukáže nový pohľad na integrované slaboprúdové rozvody v budovách,...

Image 03

Meranie a regulácia

Silnou stránkou našej firmy je nielen montáž nových zariadení, ale aj schopnosť opravovať...

Image 04

Domácnosti a byty

Ponúkame komplexné elektroinštalačné práce v bytoch a domov a domových bytov ...

Image 05

Inteligentný dom

Ponúkame komplexné elektroinštalačné práce v bytoch a domov a domových bytov ...